Вступ на спеціальність кібербезпека

Кібербезпека – спеціальність відносно нова. В Україні спеціалістів із захисту інформації дуже мало. А от проблеми із тим самим захистом і потреби у їх розв’язанні існують вже доволі довго. Тому поява такого курсу навчання була лише питанням часу. Деякі ВНЗ тільки починають запроваджувати створення подібних напрямків, в той час як інші, як-от Національний університет «Львівська політехніка», працюють в цій сфері вже більше десяти років.

Кібернетична безпека – це особливий курс, не схожий ні на який інший. В ході його вивчення студенти оволодівають як фізико-математичними, так і гуманітарними науками. Адже знань достатньо глибокої технічної бази не достатньо без чіткого розуміння правового аспекту роботи в напрямі захисту інформації. Тому якщо ви маєте бажання навчатися на кібербезпеці, вам необхідно розуміти важливість обох «сторін медалі».

Загалом для вступу на дану спеціальність абітурієнт повинен здати такий набір ЗНО:

  • Українська мова і література (що є обов’язковим для всіх спеціальностей);
  • Математика (адже цей предмет відіграє велику роль в захисті інформації);
  • Фізика або іноземна мова (така відмінність між двома варіантами третього іспиту якраз є результатом консолідації гуманітарної і технічної бази).
  • Якщо ж іноземну мову зроблять обов’язковим іспитом, цілком імовірно, що фізику доведеться здавати четвертою.

Відповідно до необхідних знань у сфері захисту інформації, усі предмети, що викладаються на кібербезпеці можна поділити на декілька блоків:

  • Блок програмування та інформатики;
  • Блок безпосередніх дисциплін із захисту інформації;
  • Блок математичних основ та теорій, необхідних на даній спеціальності;
  • Блок менеджменту інформаційної безпеки;
  • Блок дисциплін системного аналізу та математичного моделювання.

Таким чином, відбувається поділ на гуманітарні і технічні дисципліни в рівній кількості. Тому майбутньому студенту треба вміти як працювати із великою кількістю літератури, так і застосовувати знання на практиці. Однак не треба боятися величезних книжок і конспектів або ж надскладних задач. Об’єднані разом, усі ці дисципліни утворюють цілком простий і цікавий курс, оволодівши яким ви отримаєте унікальні знання і майже гарантовано станете висококласним спеціалістом.

Мумбаи Индия ТурЛеФутур не так давно индийские фильмы.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *